REKLAMA
Znaleziono 1727 wyników
Dolny Śląsk: Szwajcarski Oetiker otworzył nową fabrykę pod Legnicąartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Szwajcarski Oetiker otworzył nową fabrykę pod Legnicą
Po dziewięciu miesiącach budowy 4 lipca firma Oetiker otworzyła swoją nową fabrykę w Polsce, zlokali...
Aglomeracja Wrocławska: CeDo za 60 mln zł rozbuduje fabrykę pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: CeDo za 60 mln zł rozbuduje fabrykę pod Wrocławiem
Kolejna reinwestycja produkcyjna na Dolnym Śląsku. CeDo Sp. z o.o., polski oddział grupy CeDo rozbud...
Kąty Wrocławskie: 100 nowych miejsc pracy dzięki rozbudowie fabryki CeDo artykuł
Pokaż artykuł
Kąty Wrocławskie: 100 nowych miejsc pracy dzięki rozbudowie fabryki CeDo
Kolejna reinwestycja produkcyjna na Dolnym Śląsku. CeDo Sp. z o.o., polski oddział grupy CeDo, rozbu...
Wrocław: Unirest przebuduje kamienicę w centrum na hotel. Wcześniej był w niej bankartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Unirest przebuduje kamienicę w centrum na hotel. Wcześniej był w niej bank
Warszawska firma ma w swoim portfolio obiekty m.in. w stolicy, Gdańsku i Oświęciumiu. Przygotowuje s...
Dolny Śląsk: Japończycy rozbudowali za 75 mln zł fabrykę automotive w Żarowieartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Japończycy rozbudowali za 75 mln zł fabrykę automotive w Żarowie
75 mln zł kosztowała rozbudowa fabryki z branży automotive japońskiej firmy YAGI Poland Factory w Po...
Johnson Matthey Battery Systems po raz kolejny inwestuje w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Johnson Matthey Battery Systems po raz kolejny inwestuje w Gliwicach
19 sierpnia Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) wydała decyzję o wsparciu dla firmy Johnso...
Dwie koreańskie firmy chcą zainwestować w Złotoryiartykuł
Pokaż artykuł
Dwie koreańskie firmy chcą zainwestować w Złotoryi
Firma SungEel HiTech z Korei Południowej chce wybudować w Złotoryi, na Dolnym Śląsku instalację do r...
W Szczecinie kończy się budowa nowej fabryki firmy Nemera, światowego giganta w produkcji sprzętu medycznego [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie kończy się budowa nowej fabryki firmy Nemera, światowego giganta w produkcji sprzętu medycznego [ZDJĘCIA]
W Szczecinie kończy się budowa nowej fabryki firmy Nemera, światowego giganta w produkcji sprzętu medycznego. Uruchomiono właśnie serce nowego zakładu, czyli tzw. cleanroom, gdzie odbywa się finalny montaż urządzeń do podawania leków. Jest to aktualnie największe i najnowocześniejsze tego typu pomieszczenie w Polsce.
Firma Glassolutions z Grupy Saint-Gobain zainwestuje 75 mln zł w rozbudowę fabryki w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Firma Glassolutions z Grupy Saint-Gobain zainwestuje 75 mln zł w rozbudowę fabryki w Małopolsce
Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji dla firmy Glassolutions należącej do Grupy Saint-Gobain. Firma jest jednym z wiodących producentów szyb zespolonych i przetwórców szkła budowlanego w Polsce i zamierza zainwestować 75 mln złotych w automatyzację zakładu produkcyjnego w Jaroszowcu. Projekt pozwoli zwiększyć zdolności produkcyjne przedsiębiorstwa, zredukować jego emisyjność i stworzyć nowe miejsca pracy.
Velvet CARE zainwestuje 363,5 mln złotych w rozbudowę i automatyzację fabryki w Kluczach k. Olkuszaartykuł
Pokaż artykuł
Velvet CARE zainwestuje 363,5 mln złotych w rozbudowę i automatyzację fabryki w Kluczach k. Olkusza
Velvet CARE, lider w Polsce oraz regionie Europy Środkowej w branży celulozowych produktów higienicznych, o obrotach szacowanych w roku 2023 na 1,5 mld zł, informuje o planowanej znaczącej rozbudowie i dalszej automatyzacji zakładu papierniczego w Kluczach k. Olkusza (powiat olkuski), w województwie małopolskim. Do końca marca 2026 roku moce wytwórcze fabryki wzrosną o ponad 30 proc., czyli o 60 tys. ton rocznie do poziomu 210 tys. ton, a powierzchnia budynków zwiększy się do poziomu około 115 tys. mkw. Wartość inwestycji to 363,5 mln zł.
1000 miejsc pracy! Nowa, wielka fabryka polskiej firmy Eko-Okna w Wodzisławiu Śląskim już działaartykuł
Pokaż artykuł
1000 miejsc pracy! Nowa, wielka fabryka polskiej firmy Eko-Okna w Wodzisławiu Śląskim już działa
Kolejna wielka inwestycja w województwie śląskim. Największy producent okien w Europie, polska firma Eko-Okna S.A. otworzyła nową, wielką fabrykę w Wodzisławiu Śląskim. Na początek deklaruje zatrudnienie 1000 osób.
W Krakowie kosztem 245 mln zł uruchomiono Zakład Recyklingu Tworzyw Sztucznych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie kosztem 245 mln zł uruchomiono Zakład Recyklingu Tworzyw Sztucznych [FILM]
W rejonie ulic Igołomskiej i Cementowej, na terenie poprzemysłowym Nowej Huty, powstaje Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych. 30 września nastąpiło otwarcie Zakładu Recyklingu Tworzyw Sztucznych, a zarazem zakończenie I etapu realizacji tej inwestycji.
Alumetal S.A. zmodernizuje zakład produkcyjny w Kętachartykuł
Pokaż artykuł
Alumetal S.A. zmodernizuje zakład produkcyjny w Kętach
7 września 2023 roku Rada Nadzorcza Alumetal S.A. podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia przedłożonego przez Zarząd Emitenta planu inwestycyjnego dotyczącego ,,Modernizacji Zakładu Kęty w Alumetal Poland Sp. z o.o. – II etap". Plan inwestycyjny związany z drugim etapem modernizacji Zakładu w Kętach jest pierwszą inwestycją spółki Alumetal w nowych strukturach właścicielskich i dobrze wpisuje się w plany poszerzania sfery recyklingu aluminium w Grupie Norsk Hydro.
Niemiecka firma Hager Group buduje nową fabrykę w Bieruniu. Powstanie prawie 1000 nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Hager Group buduje nową fabrykę w Bieruniu. Powstanie prawie 1000 nowych miejsc pracy
Hager, wiodący producent produktów elektrycznych dla branży przemysłu i nieruchomości, w sierpniu br. rozpoczął budowę nowego zakładu produkcyjnego w Bieruniu w województwie śląskim. Obiekt o powierzchni ponad 20 000 mkw. zrealizowany zostanie przez Panattoni. Wartość inwestycji wspierającej rozwój Grupy Hager wyniesie ok. 50 mln euro. W nowej fabryce produkowane będą głównie elektryczne urządzenia zabezpieczające. W zakładzie zatrudnienie znajdzie prawie 1000 pracowników.
Pogórnicze tereny z ogromnym potencjałem inwestycyjnym wystawione na sprzedażartykuł
Pokaż artykuł
Pogórnicze tereny z ogromnym potencjałem inwestycyjnym wystawione na sprzedaż
Pogórnicze tereny z ogromnym potencjałem to obszar po KWK Jas-Mos-Jastrzębie III. Z końcem czerwca zakończono likwidację zakładu. Teraz potrzeba tu nowych impulsów do rozwoju, 40 ha jest już w sprzedaży. Kopalnię zlokalizowaną na terenach Jastrzębia-Zdroju i Mszany SRK przejęła w 2 etapach - pierwsza wydzielona część zakładu trafiła do spółki jesienią 2016 roku wraz z ok. 1,6 tys. pracowników oraz pozostała część w styczniu 2022 roku z ponad 2,1 tys. pracowników.
W Opolu zainwestuje polska firma z branży obróbki metali dla usług i przemysłu artykuł
Pokaż artykuł
W Opolu zainwestuje polska firma z branży obróbki metali dla usług i przemysłu
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować w rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" dołączyła firma Czora sp. z o.o. sp. k., która została założona w 1983 roku. Spółka działa w branży obróbki metali dla usług i przemysłu.
Na początku 2023 roku ruszy nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na początku 2023 roku ruszy nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]
Budowa największej i najbardziej zrównoważonej środowiskowo fabryki przekąsek PepsiCo w miejscowości Święte pod Środą Śląską, na Dolnym Śląsku przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Na terenie budowy pracuje zespół ok. 300 osób. Minął rok od położenia kamienia węgielnego, a zakład jest w ponad 50% gotowy do oficjalnego otwarcia fabryki, które nastąpi w pierwszym półroczu 2023 r. Powołano także dyrektora zakładu.
Za ponad 800 mln złotych w Gdańsku powstał Port Czystej Energii. Rozpoczął się gorący rozruch artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad 800 mln złotych w Gdańsku powstał Port Czystej Energii. Rozpoczął się gorący rozruch
Rozpoczął się gorący rozruch Portu Czystej Energii. Oznacza to, że trwa testowe spalanie nienadających się do recyklingu odpadów, które są „paliwem” w gdańskiej instalacji. W tej fazie prób i testów nie jest jeszcze produkowana energia elektryczna i ciepło systemowe, które trafią później do odpowiednich sieci – energetycznej i ciepłowniczej. Rozruchy zaplanowano na czas ok. dwóch-trzech miesięcy. Jak wygląda i z czym wiąże się gorący rozruch Portu Czystej Energii?
Nowe miejsca pracy. Wavin Polska inwestuje w fabrykę pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Wavin Polska inwestuje w fabrykę pod Poznaniem
W podpoznańskim Buku trwa dynamiczna rozbudowa zakładu produkcyjnego Wavin Polska. W związku z rozwojem fabryki firma prowadzi rekrutację na nowe stanowiska, w ramach której pracę znajdzie co najmniej 50 osób. Firma specjalizuje się w produkcji systemów i produktów dla instalacji sanitarnych, kanalizacyjnych oraz odwodnieniowych.
Trzy kolejne firmy zainwestują ze wsparciem Warmińsko-Mazurskiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
Trzy kolejne firmy zainwestują ze wsparciem Warmińsko-Mazurskiej SSE
Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w składzie: Marcin Tumasz – Prezes Zarządu oraz Marcin Adamczyk – Wiceprezes Zarządu wydał kolejne 3 decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
REKLAMA